To jest pierwsza część z trzech na które składa się cały artykuł.
Druga część znajduje się tutaj.
Trzecia część znajduje się tutaj.
Od czego zacząć i jak się przygotować do milsim-ów (własnych lub organizowanych przez kogoś)? Dobry tekst, o zdrowym podejściu do tematu, można przeczytać na stronie Formacji Śląsk. Ważne są dobre podstawy i dla tego warto zacząć pod okiem kogoś kto wie o co chodzi. Aby coś ćwiczyć trzeba wiedzieć co i jak ćwiczyć. Część spraw co do kwestii "co" ćwiczyć idzie znaleźć na internecie (wrzucę w kolejnych postach kilka linków) jednak czy będziecie wiedzieć czy robicie jakiś błąd? Czy w ogóle zauważycie to, że go potem powielacie i w wyniku powtarzanych ćwiczeń utrwalacie, a potem trzeba będzie poświęcić czas na "odzwyczajanie się" od złych nawyków... Można ćwiczyć/trenować ciągle pod okiem instruktora albo co jakiś czas. Ciekawe co tańsze? :)
Ok. Wracając do pytania "Od czego zacząć?".
Każda ekipa, team, klan i inna grupa zanim cokolwiek będzie sobą reprezentować musi zdać sobie sprawę z dwóch reguł:
1. każda grupa jest tak silna jak jego najsłabszy członek (ogniwo),
2. zgrana grupa może znacznie więcej niż pojedyncza osoba.
Czemu tak? Cóż wojna to "zorganizowane zbiorowe spuszczanie sobie wzajemnego łomotu" (cyt. Kret), czyli konflikt dwóch organizacji. Milsim jako jej symulacja nie może opierać się na indywidualizmie. Gra zespołowa, można by krótko podsumować.
Z tych dwóch wyżej wymienionych punktów wprost można wyciągnąć wnioski jak trenować.
Wpierw doskonalić umiejętności każdego pojedynczego członka zespołu, potem zgrywać się razem i wypracowywać wspólne zachowania (tzw. IAD-y: instant action drills). Dalszy etap to różne wyspecjalizowanie się poszczególnych członków i po tym ćwiczenie całą grupą poszczególne wykorzystanie danego specjalisty wspierając go w jego działaniu.
W miarę chęci i możliwości w kolejnych wpisach oba powyższe punkty będę rozwijał.
Druga część znajduje się tutaj.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz